O bölgelere 10 gün yaklaşmayın! TCDD il il uyardı: Son derece riskli!

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü, Ankara, Kayseri, Yozgat ve Nevşehir’de gar ile istasyonlar ortasında otla gayret kapsamında ilaçlama çalışması gerçekleştireceğini duyurdu. İlaçlama olacağı için belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı ve arıcılık faaliyetlerinde bulunmamaları uyarısı yapıldı.

ASKERİ ALANLARDA İLAÇLAMA YAPILACAK

TCDD’den yapılan açıklamada, 10-28 Nisan 2023 tarihlerinde Ankara’da Marşandiz Gar Alanı, Vagon Bakım Tamir Atölyesi, Araç Bakım Müdürlüğü, Lojistik Müdürlüğü, Ray Kaynak Fabrika Müdürlüğü, Demiryol Fabrikası Yolları, Satın Alma ve Stok Kontrol Servis Müdürlüğü yolları, Başkentray mıntıkası (Sazpınar ve Kızılcaköy yolları dahil) ve Yenikent yolları askeriye alanlarında ilaçlama yapılacağı kaydedildi.

Hazirana kadar devam edecek

10 Nisan-9 Haziran 2023 tarihlerinde ise Karaosman, Caferli, Şefaatli, Sarıkent, Yenifakılı, Fehimli, Paşalı (Yozgat), Kanlıca (Nevşehir), Himmetdede, Kalkancık, Beydeğirmeni, Boğazköprü, Keykubat, Kayseri, Gömeç (Kayseri) gar ve istasyonları ortasında ilaçlama olacağının belirtildiği açıklamada, şu sözlere yer verildi:

İlaçlamanın akabinde 10 gün uzak durun

“Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sıhhatini etkileyici özellik taşıması sebebiyle tehlike oluşturmaktadır. Belirtilen demiryolu çizgi kısımları ile istasyonların etrafında vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.

Demiryolu güzergahı ve yakınındaki topraklarda ilaçlama tarihlerinden itibaren 10 gün boyunca vatandaşların ilaçlama yapılan alana yaklaşmamaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı ve arıcılık faaliyetlerinde bulunmamaları değerle duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir