Yıldırım Belediye Başkan Adayı Oktay Yılmaz yeni projelerini tanıttı

Esmanur GÜLBAHAR / HERKES DUYSUN

BURSA (İGFA) – Basın mensuplarına özel düzenlenen yemeğin akabinde lansman programı başladı.

Lansman programına; Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, AK Parti Bursa Milletvekili Ayhan Salman, AK Parti Bursa Milletvekili Emel Gözükara Durmaz, AK Parti Lokal İdareler lider yardımcısı Recep Altepe, AK Parti Bursa Vilayet Lideri Davut Gürkan ve meclis üyeleri iştirak sağladı.

Düzenlenen lansmanda Yıldırım Belediyesi meclis üyesi adaylarının tanıtımı yapıldı.

Lansman programında konuşan ve Seçimlere az bir mühlet kaldığına dikkat çeken Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “1 Nisan itibaren devam etmek ismine oy istiyoruz, dayanak istiyoruz.” formunda konuştu.

YILDIRIM İÇİN DAHA FAZLASI VAR


AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, “Bugün buradaki görüntüyü Türkiye izliyor. Yıldırım Belediye liderimiz burada projelerini sizlerle paylaşacak. Sizlere layık olmak için canını dişine takarak hangi çabası gösterecek bunları sizlerle paylaşacak. Oktay lider dedi ki: ‘Yıldırım’da daha fazlası var.’ Bu uğraş için takviyeye muhtaçlığımız var. Bursa’da, Yıldırım’da hiç görmediğimiz sonucu sandıklarda görmeye hazır mıyız? 31 Martta sandıkları patlatmaya var mıyız? Alinur Başkanı rekor ile Büyükşehir Belediye lideri yapmaya var mıyız? Allah sizden razı olsun.” formunda konuştu.

YILDIRIM İÇİN CANLA BAŞLA…

‘Göreve geldiğimiz günden bu yana Yıldırım için canla başla çalıştık ve bu kentin en temel muhtaçlıkları için her alanda önemli atılımlar yaptık, projeler geliştirdik’ diyerek kelamlarına başlayan Yılmaz, bugüne kadar gerçekleştirdiği projelerini paylaştı. Yılmaz, kentsel dönüşümden ulaşıma, yeşil alanlardan toplumsal ömür alanlarına, eğitimden istihdama, altyapıdan, sıhhat projelerine, kültürel faaliyetlerden toplumsal dayanak çalışmalarına kadar öncelikli bir çok mevzuda tahliller ürettiklerini söyledi.

“Oktay liderin kalfalık devri ustalık ile pekişecek” diyen AK Parti Bursa Vilayet Lideri Davut Gürkan, “Oktay lider, 5 yılda o kadar hoş hizmetler sundu. Artık ise ustalık periyodudur. Bu akşamki teşrifleriniz için ve Oktay Yılmaz liderime teşekkür ediyorum. Hem Oktay lidere hem de Alinur lidere sahip çıkacağınıza güveniyorum.” halinde konuştu.

,

YILDIRIM, PARLAYAN BİR YILDIZ HALİNE GELECEK

‘Bu kadim kent için daha yapacak çok işimiz, birlikte yürüyecek çok yolumuz var. Artık Yıldırım için fazlası var’ diyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım’ı, parlayan bir yıldız haline getireceğiz. İmardan ulaşıma, kültür sanattan eğitime, yeşil alanlardan turizme kadar tüm projelerde insan odaklı Yıldırım yaklaşımını ön planda tutuyoruz. Bir zincir halinde ilerleyerek, her bir halkamızın bu kente kıymet katacak birer ögeye dönüşmesini sağlıyoruz. Bunu tek başımıza yapmıyoruz, bu kentte yaşayan aziz Yıldırımlıların katkısı ile başaracağız.” biçiminde konuştu.

Geçen 5 yılda Yıldırım’ın her köşesinde, çok taraflı işer yaptıklarını da belirten Yılmaz, “Gecemizi gündüze kattık. Yapılan tüm bu çalışmaları anlatmak için bu program yetmez. Gelin daima birlikte Yaptığımız işler hakkinda bize fikir verecek bir sinemamız var Onu birlikte izleyelim.” dedi ve iştirakçileri evvelki periyot hayata geçirilen projeleri beyaz perdeye taşıyan sinevizyonla baş başa bıraktı.

BİR YILDIRIM TASAVVURU

Başkan Yılmaz, Yıldırım’a katmak istediği vizyonla alakalı da şöyle konuştu:
“Bir kent tasavvurumuz var
Bir kenti inşa etmek için öncelikle o kente dair bir tasavvurunuz olmalı.
Bizim bir yildirim tasavvurumuz var. Biz, Yıldırım’ı tasvir ederken uludağ’in eteklerine kurulmuş, vadilerle bezenmiş bir kent olarak görüyoruz.
Bu kent ki mayası gönüller sultani Buyruk Sultan tarafından atılmıştır.
Bu kente hizmet ederken Yıldırım Beyazıt Han’ın, Çelebi Mehmet’in, gönüllere taht kuran Buyruk Sultan’ın kenti…”

DEĞERLİ HİSSTTİREN BİR YILDIRIM

Göreve geldiği günden bu Yıldırım için canla, başla çalıştığının bir kere daha altını çizen Yılmaz, “Kapıları rahmetle açılan sıcacık yuvalara, çocuklarımızın geleceğini inşa eden yerlere, bayanlarımızın emeklerini destekleyen imkanlara ve her bir insanımızın kendini pahalı hissettiği bir Yıldırım inşa etmeye çalıştık.

Zira Yıldırım bedellerin kentidir dedik. Biz Yıldırım’ı yeşiliyle, tarihiyle, yaşayan yerleriyle ve güçlü insan kaynağı ile bu türlü tasavvur ettik.

Bu kadim kent için daha yapacak çok işimiz, birlikte yürüyecek çok yolumuz var.
Artık Yıldırım için fazlası var!

Bizim kent tasavvurumuzun şifrelerini içeren veciz bir kelam var. İstanbul’un fatihi ve medeniyetimizin banilerden Fatih Sultan Mehmet’e ait…

‘Hüner bir kenti bünyad etmektir; reaya kalbin abad etmektir.’
Hüner bir kenti inşa ederken gönülleri de ihya etmektir.” tabirlerini kullandı.

MUTLU BİR KENT İDEALİ

Şehir tasavvurunda temel hedefinin insanların memnun ve huzurlu olması olduğunu belirten Lider Yılmaz, “Çünkü beşerler memnun olduğu yere karşı aidiyet geliştirir, beşerler memnun olduğu yerde bir nevi çiçek açar.” formunda konuştu.

ODAĞINDA İNSAN OLAN BİR ŞEHİR

İnsana karşın değil insan için çalışmak prensibi ile hareket edilen bir kent tasavvur ettiğini kaydeden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Ne yapıyorsak bu kentin insanı için, ne adım atıyorsak bu kentin insanı ile birlikte dedik.” tabirlerini kullandı.

BAĞLARIYLA GÜÇLÜ BİR ŞEHİR

Yılmaz, Yıldırım’ın bağlarıyla da güçlü olmasını tasavvur ettiğini kaydederek şöyle konuştu:
“Sadece gelişmiş, yalnızca keyifli değil tıpkı vakitte bu kentte yaşayan herkesin birlikte hareket ettiği ve kolektif şuurun olduğu bir kenti inşa ve ihya etmeye çaba ediyoruz. Milletçe mesut olmaya çaba eden bir şuur ile hareket ediyoruz.”

RUHANİYETLİ ŞEHİR

Yapılan her projede, her kültür sanat etkinliğinde, Yıldırım’ın kadim geçmişinde zımnî olan hakikatleri dikkate aldıklarını söz eden Lider Yılmaz, “Çünkü bu kent Osmanlıdır ve bu kent payitahttir.
Yıldırım denince akla gelecek olan şey yalnızca bir ilçe değil; geleneği, kültürü, mimarisi ve insanı ile canlı, kendine has ruhu olan pahadır.” dedi.

YAŞAYAN YERLERE SAHİP BİR ŞEHİR

Yılmaz, Yıldırım’ın tarihi bedellerine de değinerek, “İnsan, kendi medeniyet tasavvuru perspektifinde bir yer ve bir kent inşa eder. İnşa olunan bu yerler insanların karakterine tesir ederek yeni bir insan inşa eder. İnsan ile yer ortasında birbirini besleyen ve dönüştüren bir etkileşim vardır. Osmanlı insanı Osmanlı kentinde yetişmiştir. Yıldırım’ın çocukları uyumayan kütüphanelerde, Molla Yegan Çocuk Üniversitesi’nde, Mimarsinan Çocuk Kütüphanesi’nde ve Naim Süleymanoğlu spor Kompleksi’nde, medeniyetimizin yeni yüzleri olarak yetişecekler.
Atılan adımları bir mana bütünü içinde inşa etmek, yapılan yerlerin gerçek gayelerine tam manası ile hizmet edebilmesi için uğraş etmek…
Yani bizim yalnızca inşa edilen değil tıpkı vakitte ihya edilen bir kent tasavvurumuz var.

Peki bu kent tasavvurumuzu nasıl ifadelendiriyoruz?
Bunun için bir kent markalaması çalıştık. Bu markalamamızıilk sefer burada sizlerle paylaşıyorum.” dedi ve ‘Parlayan Yıldırım‘ projesini iştirakçilere anlattı.

PARLAYAN YILDIRIM

Gelecek devirde hayata geçireceği tüm projeler ve hizmetler ile parlayan bir Yıldırım inşa edileceğinin kelamını veren Lider Yılmaz, “İmardan ulaşıma, kültür sanattan eğitime, yeşil alanlardan turizme kadar tüm projelerde insan odaklı Yıldırım yaklaşımını ön planda tutuyoruz.
İnsan odaklı anlayışımızı idarede de sürdürüyoruz. Bir zincir halinde ilerleyerek her bir halkımızın bu kente bedel katacak birer ögeye dönüşmesini sağlıyoruz.
Bunu tek başımıza yapmıyoruz, bu kentte yaşayan aziz Yıldırımlıların katkısı ile başaracağız
.” formunda konuştu.

“BİRLİKTE PARLATACAĞIZ”

Şehri dönüştürmenin ve geliştirmenin sadece kentsel dönüşüm yapmak olmadığını kaydeden Yılmaz, “Aynı vakitte şehre bir ufuk koymayı gerektirir. Biz pak bir Yıldırım için üzerimize düşen ne varsa fazlasini yapmaya devam edeceğiz. Hizmette noksanlığa yer vermiyoruz. Yapacağımız etraf düzenlemeleri, geliştireceğimiz yeni teknoloji uygulamalari ile Yıldırım’ı birlikte parlatacağız.Biz gençlerimizin bağlantı maharetleri gelişsin, toplumsal hayatta daha faal rol alsinlar diye, kentimiz eğitim ile parlasın diye kültür hayat merkezleri ve yeni uyumayan kütüphaneler açmaya devam edeceğiz. Gençlerimizde bu kütüphanelerde çalışıp kaç başarilara imza atmaya çaba edecek. Birlikte çalışacağız ve bu Yıldırım eğitim ile parlayacak.” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir