Kocaeli’de Sude’nin şüpheli ölümüyle ilgili yeni gelişme

Kocaeli’de 18 yaşındaki Sude Akarsu’nun 5 Ağustos 2021 tarihindeki şüpheli ölümüne ilişkin açılan davanın 2. duruşması yapıldı.

İzmit’te yaşanan olayda Akarsu, beraber yaşadığı 29 yaşındaki erkek arkadaşı O.Ö’nün, evinde silahla başından vurulmuş halde bulundu. Hastaneye kaldırılan genç kız olay yerinde yaşamını yitirdi.

Erkek arkadaşı gözaltına alındı

Olay yerine gelen ekipler, evde bulunan erkek arkadaşı O.Ö.’yı  gözaltına aldı.

Şüpheli tutuklandı

Sude’nin ölümünün şüpheli bulunması üzerine O.Ö. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yargılama devam ediyor

Hakkında “ölüme sebebiyet verme” suçundan dava açılan sanık O.Ö.’nün Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi.

Salonda tanık ve taraf avukatları hazır bulundu. Geçen celse ev hapsi şartıyla tahliye edilen sanık O.Ö. ise başka bir suçtan hükümlü olması sebebiyle cezaevinden SEGBİS ile duruşmaya katıldı. “Efe isimli biri, O.Ö.’nün Sude’yi vurduğunu söyledi.”

“Şahit oldum ancak 1 ay önce Sude’nin ailesine anlattım”

Tanık olarak dinlenen İ.Y., dedi.

“Kadın cinayeti benim kırmızı çizgimdir”

İHA’nın haberine göre, savunması için söz hakkı verilen sanık O.Ö. ise suçlamaları kabul etmeyerek, “Zamanında çok hata yapmış olabilirim ama tecavüz ve kadın cinayeti benim kırmızı çizgimdir. Vekil Allah’tır, her şey ortaya çıkacaktır.” diye konuştu. Mahkeme heyeti, eksik hususların giderilmesine ve duruşmanın ertelenmesine karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir