Karamollaoğlu’ndan Erbakan’a olay gönderme: Yeniden Refah gibi iki günde çark etmeyiz

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, partisinin vilayet başkanlığı tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş Vilayet Divanı Toplantısı’na katıldı. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimle ilgili yapılması planlanan çalışmaların anlatıldığı toplantının ‘Siyasal Konuşmalar’ kısmında Karamollaoğlu, dikkat çeken tabirler kullandı.

“YENİDEN REFAH’IN YAPTIĞINI YAPAMAYIZ”

“ZOR KARARLAR ALMAK MECBURİYETİNDEYİZ”

Karamollaoğlu, kelamlarını şu halde sürdürdü: “Bir seçime gidiyoruz. Ülkemizin bugünkü kurallarda, adeta tekrar şekillenmesi için adımlar atmaya uğraş ediyoruz. Sıkıntı bir devirden geçiyoruz, güç kararlar almak mecburiyetindeyiz. Fakat şunu unutmayalım, Bizim davamız haktır. Biz bu davadan hiçbir vakit dönmeyeceğiz.”

“DAVAYA HAYATIMIZIN SONUNA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın Saadet Partisi Genel Lideri iken hayata veda ettiğini hatırlatan Temel Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Davasından hiç vazgeçmedi. Biz de, şayet beklemediğimiz hallerle, hadiselerle karşılaşırsak hepimiz ahdetmeliyiz ki; bu dava bizim davamız. Erbakan Hocamız son nefesini verirken nasıl bu davaya sahip çıktıysa, biz de bu davaya hayatımızın sonuna kadar sahip çıkacağız. Gerçek manada ‘Milli Görüşçü’ prensiplerimiz değişmedi. Biz tekrar ahlaki ve manevi kıymetlerimizin ihyası için çalışmaya uğraş edeceğiz. Bu bizim olmazsa olmazımız. Fakat zayıf bir dünya bu ülküleri koruyamaz, taşıyamaz. Bunun için de maddi kalkınmaya mecburuz. Ülkemizde yaşayan her insanın rahat çalışacağı bir işi, geçimini sağlayacak kadar bir fiyata sahip olması icap eder. Bu bizim idealimiz.”

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir