Halil Dervişoğlu, Beşiktaş için İstanbul’a geldi! Son pürüz: İstediği maaş…

Siyah beyazlılar, geride bıraktığımız dönem Burnley’de kiralık olarak forma giyen ve Brentford’la bir yıllık mukavelesi bulunan genç oyuncunun bonservisi için 600 bin Euro önerdi. Brentford da teklifi kabul edince Halil Dervişoğlu görüşmeler için İstanbul’a geldi.

YÖNETİM: TAVAN FİYATI AŞAMAYIZ

Halil Dervişoğlu’nun dün 4 yıllık kontrat karşılığında her yıl 1’er milyon Euro istemesi pazarlıkları tıkadı. Siyah beyazlı yöneticiler, oyuncu ve temsilcisine, “Türkiye’de kulüplerin içinde bulunduğu ekonomik durum belirli. Finansal Fair Play kriterleri de var. Bu nedenle belirlediğimiz tavan fiyatın üstüne çıkamayız” dedi ve 800 bin Euro’luk teklifte bulundu. Pazarlık şimdilik tıkansa da ortadaki farkın az olması nedeniyle tarafların orta noktada buluşup mutabakatları bekleniyor.

ŞENOL GÜNEŞ ÇOK İSTİYOR

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Halil Dervişoğlu tercihimdir. Ekonomik şartlar uygunsa, çıkış yapmak isteyen bir oyuncu olduğu için uygun görüyorum. Takımımıza Aboubakar, Cenk Tosun, Ghezzal ve Redmond’ı zorlayacak bir adam alacağız” demişti.

Daha evvel 1.5 dönem Galatasaray’da kiralık oynayan Halil geçen dönem ise Brentford’la 2 maça çık tıktan sonra Championship takımı Burnley’e kiralanmıştı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir