A Milli Kadın Hentbol Takımı’ndan Bulgaristan maçı öncesi açıklamalar

ANKARA (İGFA) – THF Ankara Prof Dr. Yaşar Sevim Hentbol Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Başantrenör Costica Buceschi, “Çarşamba günü Bulgaristan ile oynadığımız maçta sergilediğimiz performansımızdan memnun değilim. Lakin Bulgaristan maçında alınan puan bizim için çok değerliydi. Ankara’da bu Pazar günü oynayacağımız maçı daha rahat kazanabileceğimize ve seyircilere hoş bir maç izletebileceğimizi düşünüyorum” halinde konuştu.

Bulgaristan maçından iki puan ve Sırbistan ile Karadağ’dan da puan alıp EURO 24’e katılmayı hedeflediklerini söyleyen Buceschi, “İlk maçtan mutlu olduğum tek şey aldığımız puan. Oyuna makûs başladık. Birinci başta çok yanılgı yaptık ve 5-1 oldu skor. Lakin aldığımız mola sonrasında toparlayıp, maçı kazanabildik. Lakin bundan sonra nasıl hentbol oynadığımızı göstermemiz gerekiyor. Bu yaptığımız yanılgıyı, daha yeterli bir kadroya karşı yaptığımızda geri çevirmemiz mümkün olmaz. Bu yüzden Ankara’da kendi oyunumuzu en âlâ halde oynayacağız.” dedi.

A Ulusal Bayan Hentbol Kadrosu Kaptanı Betül Yılmaz da, “Bulgaristan maçında, sahiden kendi beklentimizin altında bir performans sergiledik. Hocamızın da mutsuzluğu bu nedenle. Biz de hayal kırıklığına uğradık performansımızdan dolayı. Ancak iki puanı aldık ve memnunuz bu açıdan. Bu hafta sonu tekrar Bulgaristan’a karşı oynayacağımız maç bizi bekliyor. Arkadaşlarım ve kendime olan inançla, hocamızın umuduna ek olarak söyleyebilirim ki, seyircimizin önünde çok daha düzgün bir performans sergileyerek ve iki puanı daha hanemize ekleyerek kümedeki yerimizi sağlamlaştıracağımıza inanıyorum. Bu maçı da alırsak kümede 5 puan olacağız. Bu bizi en yeterli üçüncü yapacaktır. Tüm kalbimiz ruhumuzla istiyoruz ki Pazar günü maçı alıp yolumuza devam etmek istiyoruz.” dedi.

THF Prof. Dr. Yaşar Sevim Hentbol Salonu’nda 3 Mart oynanacak Türkiye-Bulgaristan karşılaşması saat 17.00’de başlayacak ve TRT Spor Yıldız Kanalı’ndan canlı olarak yayınlanacak. Müsabakada Yunanistan Hentbol Federasyonu’ndan Vasileios Charitsos ve Panagiotis Naskos ikilisi vazife yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir